• פרטים
  • גלריה
  • תגים
  • עוד

מקדונלנד מצדה – מופע איחוד

ראשי  /  אירועים  /  עמוד נוכחי

מקדונלנד מצדה - מופע איחוד


מקדונלד מצדה  – מופע האיחוד

איתן אולמן , אסף לוינבוק  ורועי נחום 

הם ההרכב המקורי שביצע את מופע הפולחן מקדונלד מצדה בשנים 2000- 2004

החומרים אז היו פרי עטו של אולמן , בנו של הפסל המוערך מיכה אולמן , יוצר המילה הכתובה , אמן קרקס ודמות ייחודית  . באלבום הבכורה שלו "מקדונלד מצדה " הוא פורש דוקטרינה שלמה של  אקולוגיה פאציפיסטית מלאה בהומור שנון ואהבת האל עם משפטים כמו " תמיד יש דג יותר יותר גדול " או  " היהודי הוא כמו פלסטיק – לא מתכלה " שגורמים לנו למחשבה ולצחוק . הביקורות שיבחו את המופע וסימנו את אולמן כממשיך דרכו של מאיר אריאל ז"ל.

  לוינבוק ונחום תרמו מכשרונם המוזיקלי בנגינה על כלי נגינה שונים ובנוכחות הבימתית  תיאטרלית ומשעשעת. כל המרכיבים האלו יצרו מופע מיוחד ומשעשע שגרף אחריו כמה מאות טובות של אנשים ברחבי הארץ שהפכו ל "גרופים פעילים" ולחלק מהתופעה.

כיום, חמש עשרה שנים אחרי, שלושת חברי ההרכב הם יוצרים בזכות עצמם כאשר מאחוריהם פרוייקטים מגוונים.

רועי הוציא לאחרונה את אלבומו "השני שלי" ומשדר מידי שבוע בלוג ולו אלפי עוקבים. העובדה כי הוא איש קולנוע וטלוויזיה  (ארץ נהדרת,האח הגדול) מסייעת לו ליצור שילוב אומנותי חזק בין המוזיקה, המלים והוידאו .

לוינבוק משלב בין עבודת מוזיקה ותיאטרון , הוא צלע חשובה בתיאטרון "פופיק " לתיאטרון בובות  וכמו כן עובד בימים אלה על פרוייקט מוזיקלי מקסים  עם חניכי כפר  " כישורית " לבעלי צרכים מיוחדים שבצפון. הוא מלווה אותם ביצירת וביצוע שירים שפותחים בפנינו צוהר נדיר ומרגש בפני עולמם האישי שלא תמיד נגיש לכולם .

אולמן מצדו ממשיך ליצור ולשחרר חומרים בתחום המוזיקה והקולנוע וגם הוא בדרך לאלבום חדש שייקרא – 'מאה שערים לציון'.

השלושה חוברים לסדרת מופעי איחוד שבהם יזמנו מחד את אווירת החשמל הצחוק ואהבת האדם שאפיינה את הופעותיהם בעבר וכך לשמח את עדת קהל המעריצים הוותיקים ולפתוח את יצירתם בפני קהל חדש.

המופע המרכזי יתקיים ב8 לנובמבר בבית היוצר שבנמל תל אביב ובו יהיו הפתעות ואורחים בינהם ורה גורנשטיין על הכינור  וערן שפירא המפיק של האלבום המקורי –  בבלוז מיוחד על המפוחית..

 

 

 

פתיחת דלתות 20:30

תחילת מופע 21:00