אילה אשרוב – 'להכות בפסנתר'

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
אילה אשרוב 'להכות בפסנתר'
צילום: מנחה נופה

מופע לרגל הוצאת השיר – “כל כותבי השירים בסגנון הישן כבר מתו”

כסינגל חדש!

מילים: יענקל'ה רוטבליט, לחן: אילה אשרוב, הפקה מוסיקלית: גלעד אפרת 

 אילה אשרוב, היוצרת שמאחורי ה"המנון" האלמותי "לאורך הים", ומי ששיתפה פעולה בין היתר עם אריק אינשטיין, יוני רכטר, כתבה שירים לגלי עטרי, אלי גורנשטיין, אריק לביא, דורי בן – זאב, ועוד, ועבדה עם יוצרים בינלאומיים חזרה לפני מספר חודשים לישראל, ותחגוג את יציאת הסינגל החדש בהופעה שתתקיים במוצ"ש 30.6 בשעה 20:30 בבית היוצר של אקו"ם בתל אביב.

במופע, משתפת אשרוב את הקהל, בערב אינטימי על הפסנתר בשיריה וכתביה ממסעה בחו"ל ונותנת לכולנו הזדמנות לגלות את הרפרטואר הרחב והמגוון של שיריה לאורך השנים. המופע בהפקה מוסיקאלית של גלעד אפרת, ובעיבודים משותפים עם גלעד אפרת על הבס, ובועז בן – משה על הגיטרה.

הטקסט החד והמדויק שכתב יענקל'ה רוטבליט מתחבר ללחן הנוגע של אשרוב, ומדבר דרך עיניו של יוצר "בסגנון הישן", שנותר כמעט לבדו בעולם שהשתנה לבלי הכר, מנסה להיאחז במה שעוד נותר, ולהמשיך ליצור ולהשמיע את קולו:

"אז אולי יש לך עוד אי שם איזה שיר של פעם, השלום? איך קראו לו? היה מה זה להיט, הזמנים משתנים ואיתם האופנה והטעם, בעולם של היום ההווה הוא ריצה לעתיד. כי אסור שיאבדו הדברים שבהם האמנו, ולא לנו לגמור המלאכה כי הדרך רבה, וצריך להמשיך לעשות ולתת את שלנו, ואולי לימים ישתנו הדברים לטובה"

אשרוב החלה לכתוב כבר בגיל 16, ובגיל 19 אחרי שחרורה מלהקת הנח"ל כתבה את השיר שהפך לימים להיות אחד האהובים במוזיקה העברית – "לאורך הים" שהתפרסם בביצועה של עפרה חזה. לאחר מכן המשיכה כשחקנית בהפקת "הכבש השישה-עשר", הנחתה תכניות טלוויזיה, למדה ב"רימון" ואף הספיקה להקליט דואט עם אריק אינשטיין ("אל נא תאמר לי שלום") לפני שהחליטה לנסוע לחו"ל לטובת לימודי מוסיקה בברקלי.

בחו"ל המשיכה אשרוב ליצור – בשנת 2007 יצא אלבום הבכורה שלה "חוצה את הנהר", והיא אף הלחינה יצירות קלאסיות ומוזיקה לסדרות ולערוצי טלוויזיה (הטלוויזיה החינוכית האמריקאית והחינוכית בישראל) השתתפה בפסטיבלים, ויצירותיה נוגנו על ידי נגנים בחו"ל. בשנת 2013 הוציאה את האלבום “Cycles of the Moon עם יצירות להרכבים קאמרים, ובשנת 2015 יצא אלבומה Colors and Shapes שהופק ע"י מארק בריאן מלהקת Hootie and the Blowfish.

אשרוב גם זכתה בפרסים על יצירותיה "עונות", "לשמור ולהגן" ופסקול הסרט המצויר PencilPoint. כמו כן פיתחה תכנית חינוכית-מוזיקלית לילדים שמקרבת ילדים למוזיקה קאמרית וספרות, תוכנית שזכתה לתמיכה רבה מקרנות שונות וכן מהמדינה.

 

30.6.2018
פתיחת דלתות 20:30
תחילת מופע 21:00

 

 

 

 

 

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
דילוג לתוכן