אילה אשרוב “להכות בפסנתר”

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
אילה אשרוב להכות בפסנתר
צילום – מנחה נופה

"להכות בפנסתר"- מופע חדש של הכותבת והמלחינה אילה אשרוב
אילה אשרוב, כותבת ומלחינה (שכתבה והלחינה בין השאר את השיר “לאורך הים” בביצועה של עפרה חזה), שבה מארצות הברית לאחר שהות ממושכת ומעלה מופע חדש: "להכות בפסנתר"- שירים חדשים וישנים שכתבה והלחינה, מלווים בסיפורים מתחנות מסעה המוסיקלי והאישי בין היבשות. המופע הועלה בהצלחה בבית היוצר בתחילת מרץ.

אשרוב על הפסנתר, בליווי גלעד אפרת על הבס, והמלחין בועז בן-משה על הגיטרה, שרה ומספרת על הכאב שבמרחק מהארץ, לצד עשייה מגוונת במחוזות אחרים, "על הגעגועים, האהבות הישנות והחדשות, על החיים והיצירה בין שתי המולדות. זהו ערב אינטימי שהוא סיפור של מסע, בכמה זהויות", היא אומרת.

בין השאר מספרת אשרוב במופע על העבודה המשותפת עם אריק איינשטיין (עמו ביצעה את הדואט 'אל נא תאמר לי שלום', אותו היא מבצעת גם במופע) מבצעת שיר חדש שהלחינה למילים של יעקב רוטבליט (בשם "כל כותבי השירים מהדור הישן כבר מתו"), שיצא לרדיו ביוני. מספרת איך הלחינה שיר לאריק לביא, ונותנת אינטרפרטציה מחודשת ל"שיר סתיו" המפורסם שלו.
את הערב מנהל מוסיקאלית המוסיקאי והמלחין גלעד אפרת.
***
אילה אשרוב (49), בתם של השחקנים דליה פרידלנד ומישה אשרוב, בוגרת להקת הנח"ל ובית הספר למוסיקה "רימון", סיימה בהצטיינות לימודי מוסיקה באוניברסיטת ברקלי בבוסטון ולימודי תואר שני בהלחנת מוסיקה לסרטים באוניברסיטת צפון קרוליינה.
בין השאר הלחינה מוסיקה לסדרות טלוויזיה בארץ (לטלוויזיה הלימודית) ובארה"ב לטלוויזיה הציבורית (PBS), ויצירות קאמריות רבות פרי עטה בוצעו בידי נגנים בכל רחבי ארצות הברית. היא הרבתה בשיתופי פעולה מוסיקאליים, בין השאר הוציאה שלושה אלבומים ("חוצה את הנהר", “Cycles of the Moon", ו-‪“‬Colors and Shapes‪”‬), שרה עם אריק איינשטיין (דואט) הקליטה והופיעה עם יוני רכטר. שיריה בוצעו בידי עופרה חזה, אריק לביא, גלי עטרי, דורי בן זאב, אלי גורנשטיין ומבצעים נוספים. ‬‬
תגובות על המופע "להכות בפסנתר":
"מופע מקסים, מושלם ומרתק, אילה זמרת- שחקנית- מוסיקאית מצוינת" (נורית הירש)
"הופעה מהממת!! החן, ההומור, המוסיקה והשירים הנפלאים עם הסיפור האישי, כישרון עצום" (חמוטל בן זאב)
"שילוב מנצח של כישרון מוסיקלי והופעה בימתית כובשת, הנאה צרופה" (טל בשן)

11.10.18
פתיחת דלתות 20:30
תחילת מופע 21:00

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
דילוג לתוכן