אנסמבל "קול יוצר" – במופע יגל יעקב

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
אנסמבל "קול יוצר" - במופע יגל יעקב
צילום: לארי ברנד

בלב הגליל המערבי, בין נחל כזיב ונחל געתון שוכנת עיר ייחודית, רב- תרבותית המעודדת פלורליזם וחיים משותפים. לא פלא שדווקא שם, במעלות תרשיחא, צמחה מעבדת קול יוצר המהווה בית לאמנים וקהילה יוצרת וצורכת תרבות ואמנות מקומית מקורית.

בין נופי הארץ לנוף האנושי המגוון והשופע, יוצרים חברי המעבדה בהנחייתו של המנהל האומנותי, המוזיקאי והיוצר יגאל אוחיון, מוזיקת עולם שורשית, כזו המביאה את העולם כולו לביקור בגליל אך קשורה בעבותות של אהבה לשורשים, לזמירות והפיוטים.

פרויקט הדגל של מעבדת "קול יוצר" הוא המופע המקורי "יגל יעקב"

אמני המעבדה יוצאים למסע שורשים בזמן, 200 שנים לאחור אל ספרם של רבי יעקב אביחצירא ובניו "יגל יעקב". ספר המציג קטעי פיוטים, זמירות ובקשות שנכתבו ונאספו על ידי אביחצירא ובניו.

הטקסטים שהולחנו על ידי יגאל אוחיון, עובדו על ידי כל חברי הרכב הבית תוך כדי לימוד מעמיק, דיון והפנמה של הכוונה הפנימית ומתוך כבוד לזמן והמקום בו יצא הספר.

המופע "יגל יעקב" מחבר בין לחניו המקוריים של אוחיון לעולמם הפנימי של חברי ההרכב ומציג מופע מוזיקלי שורשי אשר פורץ את הגבולות שבין עולמות התוכן המוזיקליים השונים ומחבר ביניהם באופן שלא נשמע כמוהו קודם לכן.

המופע "יגל יעקב" שהוא מסע בזמן, 200 שנים לאחור אל קטעי פיוטים, זמירות ובקשות שנכתבו ורוכזו על ידי רבי יעקב אביחצירא ובניו בספר "יגל יעקב" תוך תהליך מעמיק של לימוד, הפנמה ועיבוד הטקסטים, ומתוך כבוד לטקסט,לזמן ולמקום בו נכתבו הקטעים, הלחין יגאל אוחיון את הטקסטים שעובדו על ידי חברי הקבוצה לכלל יצירה שורשית המחברת בין העולמות הפנימיים של המוזיקאים חברי המעבדה המגיעים מעולמות תוכן מוזיקליים שונים.

ההרכב כולל שמונה מוזיקאים מהגליל, המביאים אל הבמה מיומנות מקצועית, ניסיון חיים, עולמות נפשיים עמוקים ואת הרוח הגלילית:

יגאל אוחיון– לחנים, הפקה מוזיקלית, ניהול אמנותי | דודו אסרף – זמר | אוריין שוקרון – פסנתר | רני לורנץ – בס | אלי בוטבול – גיטרה | אריה אוזנה – כלי הקשה | אייל לומן – כלי הקשה | אלכס מולדובסקי – כינור

 

 

פתיחת דלתות 13:30

תחילת מופע 14:00

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
דילוג לתוכן