במקום להישבר – מופע וסרט על רחלי אברהם-איתן

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
במקום להישבר – מופע וסרט על רחלי אברהם-איתן
צילום : עידו גרונר ופרופ' רוני אלוני

הסרט: שירת השחרור – במקום להישבר לרסיסים אני כותבת שירים

סרט תיעודי של עדו גרונר

על חייה המרתקים של המשוררת ד"ר רחלי אברהם-איתן

ומשיריה המולחנים בהופעתם של המלחינים-זמרים עודד גדיר ודוד ברבי

הנחייה – דר' צדוק עלון

רחלי אברהם-איתן נולדה במושב עמקה בגליל המערבי למשפחה ברוכת ילדים, ולכן לא היה לה חדר משלה. היא הפכה את הטבע לנחלתה ונהגה כילדה לשוטט בשדות האינסופיים של המושב בגליל המערבי בו צמחה והצמיחה את פירות שיריה. החירות הייתה חשובה לה מגיל צעיר. שוטטות זו הדאיגה את אמהּ שהייתה ממתינה לה שעות רבות עד שובה מבית הספר בימים שלא היה מכשיר סלולרי ולא טלפון לעקוב אחר הילדה הנעלמת מן הבית ומשוטטת בשדות, כשנחשים רבים ועקרבים היו  מראות שכיחים בדרכה…

עדו גרונר, שביים בין היתר את הסרטים "התחלתי ולכן אסיים", "קטמון ברצלונה" ו"משפחת פרקינסון", מספר על חייה של המשוררת למן ילדותה בכפר במשפחה ברוכת הילדים שחמישה מהם התעוורו בגיל צעיר, עובדה שעיצבה את אופייה במסלול של נתינה והקדשת עצמה למען הזולת.

המפגש של רחלי עם המוות הביא לנקודת מפנה רצינית בחייה, שסדקו את הזוגיות והביאו לקרע…  רחלי נאחזה בכתיבה כבמקור הצלה: "במקום להישבר לרסיסים – אני כותבת שירים".

הסרט, כמו ספר השירים החדש "שירת השחרור", חושף מיפנה של השתחררות מסבך חייה של האישה שבנס ניצלו חייה בעבר ממוות ועתה היא ניצלת נפשית מתוך סבך המועקות ותהליך הגירושין הכואב.

הסרט משלב בתוכו את שיריה הבולטים של רחלי וביחד עם קטעי ארכיון ייחודיים מעניקים הצצה דרך הסיפור האישי לסיפורה של עליית יהודי תימן, הציונות, הקליטה בארץ ישראל ועוד נושאים רבים שמלווים את המדינה מראשיתה.

בערב ההקרנה יופיעו המוזיקאים עודד גדיר ודוד ברבי בשירים שהלחינו מספריה של המשוררת רחלי אברהם-איתן.

את הערב ינחה המשורר-הסופר דר' צדוק עלון

בהשתתפות : 

פרופ' עוזי שביט, פרופ' אביבה דורון, חוה פנחס כהן, מיכל דורון ודליס

 

 

 

 

פתיחת דלתות 20:00

תחילת מופע 20:30

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
דילוג לתוכן