גיא מינטוס טריו- השקת האלבום A Home In Between

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
שלישיית גיא מינטוס - מופע השקת אלבום A Home In Between!
צילום: William Coupon

שלישיית גיא מינטוס בהופעת השקה לאלבום

! A Home In Between

גיא מינטוס (ניו יורק) – פסנתר

אלון ניר (ניו יורק) – קונטרבס

יונתן רוזן – תופים

 

אמן הג׳אז הבינלאומי גיא מינטוס יגיע לבית היוצר בכדי לחגוג את הוצאת אלבום הטריו הראשון A Home In Between. המוזיקה של גיא משלבת בין עולמות רבים מהמקאם הטורקי והמקורות היהודיים עד סווינג וסטרייד של הארלם עובר דרך מקצבים הודיים ומרקמים של גיטרת פלמנקו. הוא תואר על ידי המוזיקאי זוכה הגראמי Arturo O'Farrill כמדען משוגע אשר מצא סאונד ייחודי שלא נשמע כמו אף אחד אחר. לאחר הופעת בכורה סולד אאוט של הטריו בליקונלן סנטר שבניו יורק והכתרתם כבחירת העורך של מגזין DownBeat היוקרתי הטריו – בגרסתו הישראלית, מתרגש להופיע בבית ולחלוק את המוזיקה במקום בו הכל התחיל!

 

מהביקורות:

״…an artist of prodigious talent and boundless ambition"

** DownBeat Magazine's Editor's Pick, June '17 **

"Outstanding piano trio disc that heralds the arrival of a significant talent and a superb band."

— All About Jazz

".Best trio album of 2017 by a mile, so far"

— NY Music Daily

ביוגרפיה מלאה גיא מינטוס:

גיא מינטוס, 26, פסנתרן ומלחין ישראלי החי כיום בניו יורק הוא ״מוzיקאי מבריק המשלב חזון רב-תרבותי עם התשוקה של אמני הג׳אז הגדולים״ (טום הנרי, טולדו בלייד). גיא המבוסס עמוק במסורות הג׳אז והמוzיקה הקלאסית הוא חוקר נלהב של תרבויות הים התיכון המטייל למדינות השונות לעיתים תכופות בכדי להופיע וללמוד עם מאסטרים של מוזיקה מסורתית. עם הידע המשולב הזה גיא יוצר כ״מדען משוגע״ (ארתורו אופריל, מלחין ופסנתרן זוכה גראמי) מיזוג אורגני ואמיתי בין התרבויות בהופעות שתוארו כ״עוצרות נשימה״ (בארקה פביאנובה, פולמון מגזין). לאחרונה זכה גיא בפרס השני ובפרס הקהל בתחרות הסולו פסנתר של ה- Montreux Jazz Festival, בביצוע יצירתו על ידי ה- American Composers Orchestra ואף ב״פרס מלחין הג׳אז הצעיר״ ע״ש הרב אלפרט מטעם ארגון ASCAP האמריקאי.

במהלך הקריירה שלו, גיא חלק את הבמה עם אמנים זוכי גראמי כגון הווארד לוי, ארותורו אופריל ותזמורת הג׳אז האפרו לטינית, ג׳ון הנדריקס, ג׳ימי קוב ועוד. הופעתיו כוללות הופעות על בימות תיאטרון האפולו, לינקולן סנטר, מוזיאון המטרופוליטן לאומנות שבניו יורק כמו כן, הופעות בפסטיבל ישראל, פסטיבל ג׳אז בים האדום ופסטיבלים נוספים בקנדה, טורקיה, גרמניה, יוון, איטליה, צ׳כיה ודרום אפריקה.

מבין הקלטותיו אלבום סולו חי, ״הפסנתר הים תיכוני״, אלבום בכורה לפרוייקט Offlines, שהוקלט בטורקיה עם נגן הפרקשן והעוד ינון מועלם ואלבום שלישייה שהוקלט בניו יורק שייצא השנה וכבר הספיק לקבל את תואר ׳בחירת העורך׳ של מגזין DownBeat היוקרתי.

 

 

פתיחת דלתות 20:30

תחילת מופע 21:00

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
דילוג לתוכן