המשוררים מארחים את הדר נויברג לערב של שורו ברזילאי

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
המשוררים - צילום: שרית ברוש
המשוררים – צילום: שרית ברוש

המשוררים – רביעיית השורו של רועי בן-סירה – מבצעים שורו ברזילאי מקורי בשילוב עם הקלאסיקות של הסגנון. סגנונו של הפסנתרן בן-סירה הוא פתוח, ומביא לידי ביטוי עולמות מוזיקליים מגוונים: מוזיקה קלאסית, ג׳אז, סמבה, ומוזיקה אפריקאית. על הצד האפריקאי אחראים בן אילון (בלאק גורו), ועודד אלוני (שורולה) שמפליאים בנגינתם על כלי הקשה אפרו-ברזילאים.

הגרוב הסוחף יאפשר לכם לעצום את העיניים ולדמיין שאתם בריו דה ז׳ניירו. את הרביעייה משלים יוראי אורון בקונטרבס, עם סגנונו הלירי ואילתוריו הנפלאים.

 קצת על שורו:
שורו (choro), או שוריניו, הוא סגנון ברזילאי אורבני ששורשיו בסוף המאה ה19 בריו דה-ז׳ניירו. השורו מאופיין בליריות, וירטואוזיות, גרוב, והרמוניות מעולם המוזיקה הקלאסית-רומנטית. הסגנון הוא אינסטרומנטלי, ומנוגן בהרכבים מגוונים. הספרות המוזיקלית בשורו היא עשירה מאוד, וכמו בג׳אז – גם בסגנון זה יש סטנדרטים רבים שמוכרים לכל חובבי הסגנון. בין המלחינים המרכזיים שננגן מיצירותיהם: ארנסטו נזרת׳, פישינגיניה, וז׳אקוב דו בנדולין. בשנות ה70 השורו זכה לתחייה בברזיל, ומאז המילניום הוא זוכה להצלחה גלובלית יוצאת דופן. יותר ויותר מוזיקאי ג׳אז ומוזיקאים קלאסיים (!) מתמכרים ליופיו ולעושרו של הסגנון, שהיה עד לא מזמן סוד של יודעי דבר בלבד.

קצת על רועי בן-סירה:
פסנתרן ומלחין שעוסק בשורו מאז לימודיו בברקלי בוסטון, שם נחשף לסגנון. היה שותף להרכב השורו הראשון בארץ – שוריקו, איתם הופיע בין היתר בפסטיבל הג׳אז באילת.הלחין שוריניוז רבים, חלקם במסגרת פרוייקט של שוריניוז בכל הסולמות. הופיע עם ימאנו קוסטה, דנילו בריטו, רוג׳ריו קאייטנו, דניאלה שפילמן, מרסיו בהיה, ז׳וקה פרפיניאן, וענת כהן. הלחין יצירת שורו תזמורתית שבוצעה במוזיאון תל-אביב ע״י התזמורת הקאמרית. הקליט אלבום מיצירותיו בריו דה ז׳ניירו עם מיטב הנגנים בסגנון, ביניהם מאוריסיו קאריליו, לוסיאנה רבלו, ניקולה קראסיק, אדוארדו נבס, ולואיס ברסלוס. חוקר שורו במסגרת הדוקטורט שלו באתנומוסיקולוגיה באוניברסיטה העברית.

הדר נויברג
הדר נויברג

קצת על הדר נויברג:
חלילנית ומלחינה שחיה ועובדת בניו יורק בעשר השנים האחרונות. הדר מובילה טריו של מוסיקה שלה והם מופיעים בפסטיבלים וקונצרטים באירופה, קפריסין, קנדה, ארה״ב ישראל וטייוואן. ניגנה עם הרכבים מובילים בתחומי הג׳אז, מוסיקת העולם והסלסה בעיר ומחוצה לה. נחשפה לשורו בניו יורק לפני כשמונה שנים- מאז ניגנה והופיעה עם מובילי השורו הניו יורקי כגון ענת כהן, זה מאוריסיו, קרלוס אלמיידה והיא חלק פעיל מסצנת השורו הצעירה בניו יורק כחלק מהרכב REGIONAL DE NEW YORK. ניגנה והופיעה עם אמנים ברזילאים ביניהם רוג׳ריו סוזה, ז׳וקה פרפיניאן ופבלו פגונדס.

 

פתיחת דלתות 20:30

תחילת מופע 21:00

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
דילוג לתוכן