הפיה הכחולה

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
Blue_Fairy הפיה הכחולה
צילום: ערן שפירא

 

 

הפיה הכחולה-
קול החלקים המיוחדים

"יש לי קול, הרגע שמעתי,
יש לי קול, זה מרגש.
יש לי קול ואני בוחרת
בקולי להשתמש."


דניאל שרה. בקומה זקופה ובקול צלול. היא שרה את עצמה וגם קצת אותנו. אבל השביל שהוביל אל זקיפות קומתה של דניאל ואל צלילות קולה, לא היה פשוט. בשנה הראשונה לחייה הייתה דניאל ספונה בתוך מנשא. כל יציאה מתוכו אל העולם לוותה בבהלה גדולה. העולם היה ועודנו עמוס ורועש מדי עבורה.
כשהייתה קטנה אמרנו שדניאל היא פיה ושהאתגר שעומד בפניה הוא להבין את עולם בני האדם. בשנותיה הראשונות דיברה בקושי וקולה היה שקט, כמעט בלתי נשמע. היא שוחחה בחופשיות עם עולמות בלתי נראים, אך התכווצה בנוכחות ילדים. התקשורת איתם לא הייתה לה טבעית למרות הכמיהה הבלתי פוסקת לחיבור.    

לפני כמה שנים גילתה דניאל את המוזיקה והתחילה לשיר. המוזיקליות הזו הובילה אותה אל מקהלת הילדים המוערכת "העפרוני"  ופתאום מצאה עצמה עומדת מול קהל ושרה. אנחנו נפעמים מהתהליך שעברה, שהחל בשתיקה ובפחד לקחת מקום, דרך אימון בהוצאת קול, השתתפות במקהלה ומגיע כעת לפרויקט המיוחד הזה שבו נושאת דניאל כמעט לבדה דיסק שלם עם שירים שנכתבו במיוחד בשבילה.
את הטקסטים כתבתי אני, נירית שפירא, אמה של דניאל והם כתובים רובם מנקודת המבט שלה. השירים מוציאים לאור רגשות ומחשבות שרובנו חונכנו להסתיר וכך נותנים קול וביטוי לחלקים ה'אחרים' שיש גם בנו. הדיסק הזה הוא הדרך של דניאל לתקשר והדרך שלנו לחזק אותה ויחד לתת מתנה לעולם.  

 

מילים: נירית שפירא
לחנים: רבקה רוגע רם, אביב רם, דניאל שפירא
שירה: דניאל שפירא, רבקה רוגע
קולות רקע: רויטל רביב, רבקה רוגע ,מיקה ריימונד, איה סמדר שחר, תמר שפיר, אביה שמעוני, שי לי דימרס, יעל לומניץ, מאיה אנקורי, מיה רובנס
גיטרות, פסנתר, אקורדיון: עמרי להב
בס, קלידים, גיטרות, תכנותים : אביב רם
הדרכה קולית: רויטל רביב שעבדה עם דניאל לקראת ותוך כדי ההקלטות
עיבודים והפקה מוזיקלית:  אביב רם
הקלטה ומיקס: אביב רםסטודיו 555
מאסטרינג: יובל זילברשטיין
יוצר שותף: ערן שפירא, אביה של דניאל

 

מוזמנים בלבד
 

 

פתיחת דלתות 19:00

תחילת מופע 19:30

 

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
דילוג לתוכן