השקת ספר השירה 'מכרות הפחם' של המשורר יאיר בן־חיים

יום: ו'
פתיחת דלתות: 10:30
02/12/2022
תחילת מופע: 11:00

אירוע השקת הספר: 'מכרות הפחם' של המשורר: יאיר בן־חיים

יאיר בן־חיים, סופר משורר ואמן ישראלי עורך שירה, מו"ל 'חדרים'. יליד תל-אביב, עורך את כתב-העת 'המסדרון' ואת אתר התוכן 'חדרים' – סקירת אירועי שירה ופרוזה, תרבות ואמנות.

ספרו החדש של יאיר בן־חיים 'מכרות הפחם' מפגיש אותנו עם אהבתו לבריאה ומה שהיא מזמנת לנו כבני אדם. הוא מציב את המסר לשמור ולהיטיב עם היקום על כל מגבלותיו ומעלותיו. 

קדמו לספרו זה החדש והחדשני במיוחד שלושה ספרי שירה שהצטיינו כל אחד בייחודיותו, הספרים: 'דוֹרֵשִׁירָה', 'להשתגע באמצע היום', ו-'חֶמְדָּתִי'

שירתו של בן־חיים בספרו החדש 'מכרות הפחם' הגיעה לשלב מרשים ומרתק, עד שהשירים מותירים את הקורא נפעם ונסחף אל המשמעויות שמעבר ל-"מכרות הפחם". ספר מיוחד ומפתיע עם שירה המצויה במימד אחר.

עם פתיחת הספר 'מכרות הפחם' צפויה לקורא הפתעה מרהיבה, המזמנת אותו להתארח במערת המכרה הפרטית של יאיר בן־חיים. בשער הראשון הדפים שחורים והמילים כתובות בלבן, כולן על רקע צילומי תהום המכרה החושף חוויה שירית חדשנית.

בשערים הבאים של הספר משתנה הקומפוזיציה של הצבעים והשירים מוצבים בשילוב שונה בצבעים של שחור ולבן, בשער הנועל את הספר מוצא המשורר את היכולת לשלוף את האגו ולהכיר בכוחו השירי, ולהגישו על רקע דפים מוזהבים.

מנחה: דן כנר

ישאו דברים:

יאיר בן־חיים

ד"ר נורית צדרבוים

דליס 

טובה זלוטוגורסקי

קריאת שירים:

אסתר דגן קניאל

יוסי אלפי 

פרופ' אורציון ברתנא

בתיה ברלב

בתוכנית האמנותית:

הזמרת: רחלי וולשטיין

יום: ו'
פתיחת דלתות: 10:30
02/12/2022
תחילת מופע: 11:00
דילוג לתוכן