השקת הספר "הג'אז בישראל" מאת יאיר דגן – אירוע סגור

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:

השקת ספר יאיר דגן

 

 

השקת הספר

"הג'ז בישראל"

50  השנים הראשונות

מאת: יאיר דגן

לראשונה, ספר המציג את ההיסטוריה של הג'ז  בישראל ומשלב מחקר ואלבום נוסטלגי

 

בישראל פועלים היום מאות מוזיקאי ג'ז, חלקם מוכרים ומופיעים ברחבי העולם. ואולם ההיסטוריה של הג'ז בישראל, מראשיתו ועד שנות השמונים, אינה מוכרת, ומורשתם של הנגנים הוותיקים ושל חלוצי התקופה נעלמת. ספר זה מעמיק, מצד אחד, את ההכרה של חובבי הג'ז בישראל עם עולם הג'ז שהיה קיים בארץ משנות ה-30 ועד שנות ה-80, ויאפשר, מצד שני, לחובבי הג'ז הוותיקים להתרפק על זיכרונות הסצנה שהכירו פעם.

ספר "הג'ז בישראל" הינו שילוב של מחקר ואלבום נוסטלגי. הוא מכיל תמונות רבות אשר חלקן לא פורסם עד היום, מודעות על אירועים וקונצרטים, כתבות מאותן שנים ועוד.

הספר מחולק לפרקים ראשיים בסדר כרונולוגי, כאשר בכל פרק מובא תיאור של סצנת הג'ז באותן שנים, בסוף כל פרק ביוגרפיות של האמנים הישראלים הבולטים במיוחד באותן שנים וביקורים של אמנים אורחים. הפרק האחרון עוסק במדיה ובחינוך לכל אורך התקופה בה עוסק הספר.

דבר המחבר

ההחלטה להוציא  את הספר על 50 השנים הראשונות של הג'ז בישראל גמלה בליבי לאחר שהבנתי כי הדור הצעיר של מוזיקאי הג'אז בישראל אינם מכירים ו/או מוקירים את החלוצים בין אמני הג'ז בארץ, שחלקם כבר אינם עמנו. וגילית כי תחום זה אינו נלמד כלל בצורה מסודרת במוסדות ללימוד המוסיקה בארץ. לצורך הפרויקט ערכתי תחקיר מקיף, אשר במסגרתו ראיינתי מוזיקאים ואמנים רבים, אספתי תמונות מארכיונים של צלמים שונים, בניהן פרטיות ונדירות, וכן מצאתי ואספתי חומרים רבים שאינם מוכרים ואשר חלקם מעולם לא ראה אור.

יאיר דגן, חובב ג'ז מובהק מאז שנות ה-80 המוקדמות. כמו כן, פסנתרן חובב, ובצעירותו ניגן  מעט מוסיקת רקע במועדונים שונים.

לפרנסתו, יאיר דגן  עוסק במחשוב, מכהן כמנכ"ל חברת "CTB  מערכות בנקאיות בע"מ"  המספקת תוכנות לבנקים בישראל . כתרומה לחברה יאיר מרצה לתלמידי תיכון על מימון טרור והלבנת הון.

 

 

 

פתיחת דלתות 14:30

תחילת מופע 15:00

 

 

 

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
דילוג לתוכן