"חוטים" – מופע מוסיקלי

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
חוטים
חוטים

 

מופע משותף למשורר רפי וייכרט
והמוסיקאי עודד גדיר

בליווי : טליה קליגר – פסנתר ושירה, הילה אפשטיין – צ'לורפי וייכרט – משורר, מתרגם(שימבורסקה) ועורך בהוצאת "קשב לשירה" אשר בראשה הוא עומד, ועודד גדיר – מוסיקאי אשר שחרר 3 אלבומי סולו והלחין מוסיקה לתיאטרון ולטלוויזיה, שחררו ב 2012 אלבום משותף : "חוטים".

עודד ורפי הכירו לפני כחמש עשרה שנה ובמהלך השנים שיתפו פעולה על במות, הופיעו ביחד עם השירים שלהם ושל אחרים ובין לבין גם קשרו ביניהם חברות אמיצה. בשנה האחרונה שיתוף הפעולה המוסיקלי ביניהם התהדק. אט אט מצא עצמו עודד נשאב לתוך שיריו של רפי ומלחין עוד ועוד שירים עד שאלו נאספו לכדי אלבום שלם ומקסים.

מן הביקורות :

גיא טנא, בילוי היום, גל"צ :.
מה שכבש אותי בדיסק הזה, הוא היכולת של גדיר המלחין להשתלב כה יפה עם עולמו הפנימי של המשורר וליצור בעבור המאזינים כמוסה אישית של זכרונות,טעמים וניחוחות,תל אביביים במקרה הזה משלבים שונים בחייו של וייכרט המשורר.

השירה של וייכרט, שגם מקריא חלק קטן משיריו, אינה מתחכמת והשפה על פי רוב פשוטה וקולחת כמו הלחנים והעיבודים של גדיר שנע בין פופ רוק לג'אז עם השפעות קלאסיות.

עינת פיידר, תל אביב סיטי על המופע :

שילוב שירתו של עודד גדיר עם הקראתו של רפי וייכרט, כשברקע מלווים אותם פסנתר וצ'לו בביצוע הילה אפשטיין וטליה קריגר המוכשרות, יצר קסם מלא ונדיר, בערב השקת האלבום "חוטים". ביצועים מרגשים במיוחד היו של השירים המוקדשים לבתו של וייכרט. הרגש האבהי נחשף בשירים אלה, נטול חומות-מגן, אמיתי, ישיר וחודר. כשהמשורר שואל את בתו בסוף השיר "הַאִם תִּזְכְּרִי שֶׁהָיִיתִי שָׁם, רָחָב/ כְּמוֹ אוּלָם שֶׁיַּמְשִׁיךְ לְהַקְשִׁיב/ גַּם כְּשֶׁתְּנַגְּנִי בּוֹ עַל בָּמָה רֵיקָה, לְבַד?"  אני מתרגשת עד דמעות.

יוסי חרסונסקי, יוסמיוזיק :

בשורה תחתונה – מעשה אמנות מושקע ומופק לעילא.

יובל אראל, חדשות המוסיקה :

אתם לבטח זוכרים את ההמלצה שלנו על אוסף צוזאמן. על אותו אוסף עמל, הפיק, חיבר ויצק עודד גדיר – האמן, מוסיקאי, אשר כתב והלחין מוסיקה לתיאטרון ולטלוויזיה הישראלית ובאמתחתו שלושה אלבומי סולו – הכי חזק בעולם משנת 2002, חלומות חורפיים משנת 2007 והאחרון כשהלוויתן ישן משנת 2010.

כעת עומד עודד גדיר לפני פרוייקט חדש, אלבום בשם "חוטים" המשותף לו ולרפי וייכרט – מתרגם, משורר, מסאי, מרצה לספרות באוניברסיטת חיפה ומוציא לאור ישראלי.

יום שישי, 22.03
פתיחת דלתות: 20:00, תחילת מופע:21:00

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
דילוג לתוכן