"חולות" – אנסמבל מארק אליהו

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
מארק אליהו
מארק אליהו

מארק אליהו במופע החדש "חולות" יחד עם אביו פרץ אליהו והרכב נגנים משובח

מארק אליהו – קמנצ'ה, סאז, הלחנה, ניהול מוסיקלי

פרץ אליהו – טאר, הלחנה

אלון אמאנו קמפינו – גיטרה, עוד, עיבוד הרמוני, שירה

ארז מונק – כלי הקשה

רני לורנץ – באס

נגן הקמנצ'ה והסאז והמלחין מארק אליהו ואביו, המלחין ונגן הטאר פרץ אליהו, הם מהדמויות הבולטות בסצנת מוסיקת העולם בישראל. לאורך השנים העמידו השניים תלמידים רבים, העלו מספר רב של מופעים בארץ ובחו"ל והקליטו יצירות שהלחינו במספר רב של אלבומים תוך שיתוף פעולה עם אמנים ומוזיקאים רבים. כמו כן – מארק מרבה לשתף פעולה בהופעות והקלטות עם מיטב אמני ישראל כמו ריטה, עידן רייכל ברי סחרוף ואחרים. הכריזמה הרבה שלו יחד עם הנגינה המכשפת, מפעילים פעם אחר פעם קסם רב על הקהל.
במופע "חולות" מארק חובר לאביו ולהרכב נגנים נפלאים המלווים אותו שנים רבות ומגיש לקהל חוויה אולטימטיבית של איכויות מוסיקליות ורוחניות המאפיינות את יצירתו.
הקונצרט כולל יצירות מקוריות חדשות של מארק ופרץ, מתוך אלבום חדש, לצד יצירות וותיקות ואהובות. הרפרטואר מבוסס על שורשים מוסיקליים עתיקים מאזור מרכז אסיה ופרס כמו גם המזרח התיכון, בתוספת נגיעות הרמוניות מערביות ומודאליות המשמרות את האיכויות הרגשיות במוסיקה והופכות אותה נגישה ומזמינה באופן חוצה גבולות והגדרות. במופע משולבים לצד היצירות האינסטרומנטליות גם שירים חדשים שהולחנו לפיוטים ממורשת ישראל והתוצאה הסופית מתלכדת לכדי יצירה ישראלית מקורית חדשה עם מרכיבים שורשיים מגוונים.

לאורך השנים, ההרכב פתוח ושמח לשיתופי פעולה עם אמנים בחו"ל ושילוב של מוסיקאים וזמרים בעלי שם מסגנונות שונים. למנות רק מעט מהופעות בישראל- ההרכב הופיע בפסטיבל העוד הבינלאומי בירושלים ואירח את פסנתרן הג'אז עומרי מור, בפסטיבל העוד של תל אביב התארח הזמרת בעלת המוצא הכורדי אילנה אליה. בספטמבר 2012 האנסמבל הופיע במסגרת פסטיבל מוסיקה מקודשת בירושלים העתיקה ואירח את הזמרת Sevda Alekperzadeh מאזרבייגן.  בין ההופעות הקסומות בחו"ל ניתן לציין לדוגמא הופעות בפסטיבל מוסיקה מקודשת באיטליה, פסטיבל מוסיקה יהודית בפולין ועוד.

 

 

יום שני, 02.03
פתיחת דלתות:20:00, תחילת מופע: 21:00

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
דילוג לתוכן