יאיר דלאל- אירוע סגור למוזמנים בלבד

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:

יאיר דלאל

 

יאיר דלאל 

 דרך הבשמים מהודו ועד עוד      

 

יאיר דלאל יוצא למסע מוזיקלי ייחודי  חוצה גבולות ותרבויות בהשראת דרך הבשמים הקסומה והמדבר אשר תחילתו לחופי הודו והמפרץ הפרסי וסופו לחופי הים התיכון. 

המופע משלב בין המקצבים של המוזיקה המייחדת את  תרבויות המזרח התיכון לבין המקצבים ההודים, בין מזרח ומערב, בין האתני והמודרני.  מלודיות מהפנטות,מקצבים סוחפים ושירה מענגת.

דרך הבשמים' הוא מופע סוחף ומרגש שקצר שבחים בארץ ובעולם.

"בדמיוני אני רואה את שיירת הגמלים על אנשיהם וסחורותיהם עוברים במדבר, עושים דרכם ימים ולילות מספרים סיפורים,שרים,מנגנים ורוקדים.  לפעמים בטוחים בעצמם לפעמים זהירים. ריח עשן המדורות והתה עולה באפי. כיום משמשות דרכי המדבר ועריהן כאתרי תיירות: עבדת ופטרה. מעטים מהתיירים השוהים בהן זמן רב. רובם מגיעים לזמן קצר, מתרשמים מתרגשים וממשיכים הלאה. דרכי הבשמים אשר קישרו בעבר עמים ותרבויות שבו לחבר בני עמים,בני דתות ותרבויות שונות, אך עדיין אין החוויה שלמה.  השלום עוד לא תפס את מקומו במזרח התיכון ומסע שלם בדרך הבשמים מחופי האוקיינוס ההודי לחוף הים התיכון,עדיין בגדר אוטופיה. עם זאת ניתן להפוך את דרכי הבשמים לדרך של שלום,דרך של אחווה בין עמים החיים באזור כי שלום הוא הסחורה היקרה מכל"…יאיר דלאל.

 

"אחת היצירות הישראליות האותנטיות החשובות והמענגות של ימינו "…   יוסי חרסונסקי, מעריב.

"זו לא תהיה היסחפות לקבוע כי מדובר במופע האתני הטוב ביותר שיצא עד כה"…  אבי אפרתי, עיתון ת"א.

 "לדרך יש מפה, לבושם יש ריח וכאשר דלאל מנגן שוכחת הדרך את מסלולה והבושם פורץ כמו שד מבקבוק של אלאדין. מדובר במסע ובתחנות-הגבול אפשר ללטף את דבשת הגמל ולראות איך בדרכון-הנפש מוטבעות חותמות של אהבה. דלאל יוצא למסע כדאי לגלות את הצד הבשום של המדבר. הוא כבר מסתחרר מהעלעול, הוא כבר שטף עיניים מול הפאטה-מורגאנה. הפעם הוא  מעמיס שקי תבלינים והמוסיקה שלו קורעת חורים בשקים האלה. הריח תפור על כל תו ובדרך הוא מרקיד גמל. 

לקילומטראז ההיסטורי של דרך הבשמים נוסף פתאום הגעגוע, נוסף הרגע שבו המוסיקה מלחינה לנגד עיניך את אבק הדרך ורגע לאחר מכן הופכת את אותם גרגרי אבק לגרגירי זהב"….  רוני סומק.

 

 

אירוע למוזמנים בלבד 

 

 

פתיחת דלתות 14:30

תחילת מופע 15:00

 

 

 

 

 

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
דילוג לתוכן