לימור בלס ומקהלת 'קולית'

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
לימור בלס ומקהלת קולית
צילום: משה צ'יטיאת

 

לימור בלס ומקהלת 'קולית' בהופעה מיוחדת

לקראת יציאתם לייצג את ישראל באיטליה
ב "La Grande Sfida –  "The Great Challenge

פסטיבל בינלאומי לאנשים עם צרכים מיוחדים

 

לימור בלס, זמרת ויוצרת, מארחת את מקהלת 'קולית' – מקהלה לאנשים עם צרכים מיוחדים מעמותת "הבית של רונית" בכפר סבא, במופע מיוחד.

המופע מתקיים ימים ספורים לפני יציאתם לייצג את ישראל בפסטיבל הבינלאומי לאנשים עם צרכים מיוחדים "La Grande Sfida  –  "The Great Challenge   אשר יתקיים בוורונה, איטליה. 

 

המופע בת"א יכלול חומרים מתוך אלבום הבכורה של לימור בלס "בפני עצמי", לצד חומרים חדשים, את כולם כתבה והלחינה.  מקהלת 'קולית' אותה מנהלת לימור בשנים האחרונות תתארח במופע ותשיר שירים של לימור, ביצועים לקלאסיקות ידועות ובשיאו של הערב אף יושר השיר עימו תייצג הלהקה את ישראל בפסטיבל באיטליה: שיר המשלב אנגלית, עברית ואיטלקית, אשר הוכן במיוחד לכבוד פסטיבל.

לימור בלס משתפת…"המופע הזה מיוחד עבורי מהרבה בחינות. בעבר אירחתי את החברים ממקהלת 'קולית' לשיר אחד במופע שלי וזו הייתה חוויה יוצאת דופן. הקהל התרגש, נעמד על רגליו והריע ארוכות. עכשיו זו תהיה הפעם הראשונה שאנחנו ממש עושים מופע משותף שלי ושלהם. אני כל כך גאה בדרך שעברנו יחד, בעשייה שלהם ובהישגים שלהם. הם כל הזמן עובדים ומשתפרים וזה תענוג לחוות את זה. יהיה מרגש".

 

אודות הרכב "קולית"

חברי הרכב "קולית" הינם בוגרים בעלי צרכים מיוחדים מ"הבית של רונית", מרכז התפתחות חברתית לאנשים מיוחדים, ייחודי מסוגו בארץ. המרכז מהווה בית קהילתי, חברתי ותרבותי לכ-150 משפחות מאזור השרון והמרכז. חברי המקהלה, המגיעים פעם בשבוע לשעתיים, עובדים עם לימור בלס בתוך אולפן מוזיקה מקצועי.

השירה והמוזיקה היא הכלי המחבר ביניהם ורוקם מערכת יחסים גאה וייחודית רק להם. החברים מתמודדים ביום-יום עם קשיים רבים, ובשל כך הזמן שלהם באולפן יקר ומקודש, בו הם יכולים להיות הם עצמם, להרגיש מיוחדים בשירתם ולשעתיים הופך הדימוי העצמי שלהם לגאוות היחידה של הלהקה. בלס, אשר מנהלת זה מספר שנים את "קולית", הביאה אותם לשיאים אישיים ומקצועיים, וכיום ללהקה לו"ז הופעות ברחבי הארץ. במהלך העבודה המשותפת, נפשה נקשרה בנפשם והיא החליטה כי הרכב "קולית" ילווה אותה בסיבוב הופעותיה ברחבי הארץ.

 

אודות פסטיבל "La Grande Sfida"  –  The Great Challenge

פסטיבל "La Grande Sfida  –  "The Great Challenge הינו פסטיבל בינלאומי לאנשים עם צרכים מיוחדים אשר מתקיים זו השנה ה-21 בורונה, איטליה. הפסטיבל הינו אירוע בינלאומי יחיד מסוגו, המפגיש אנשים בעלי צרכים מיוחדים מכל העולם עם הקהילה באירועי תרבות, אמנות וספורט. הפסטיבל מתקיים בחסות מחלקת התרבות והספורט של עיריית וורונה וגופים רבים ושונים מאיטליה. מטרת הפסטיבל היא להפיץ את האהבה באמצעות אלה היודעים כיצד לעשות זאת טוב יותר מכולנו – אנשים עם מוגבלויות, המתאחדים למשך 3 ימים להופעות, ספורט היתולי, צעדת גאווה למוגבלות, פגישה בין עמים שונים. משתתפים בו למעלה מ-3,000 אנשים עם מוגבלויות, מלווים ומדריכים, צוות עצום של הפסטיבל עצמו ונציגים מארצות שונות. האירוע מסוקר רבות בתקשורת האיטלקית והאירופאית. נציגות ישראלית בפסטיבל זה מושכת הרבה תשומת לב נדיבה ומכבדת מצד המארחים והמתארחים, מדובר בגאווה גדולה לכולם.

שירה, גיטרה אקוסטית: לימור בלס

גיטרה חשמלית: אמיר גרייצר

קונטרבס: ארז שרמר

תופים: חן ענבר

כינור: ליאת רוזנברג

 

 

 

פתיחת דלתות 20:30

תחילת מופע 21:00

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
דילוג לתוכן