מארש דונדורמה – מוזמנים בלבד

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:

מארש דונדורמה

המקלחת של סוף היום

מילים ולחן: אודי רז. שירה: אודי רז. מקהלה: מארש דונדורמה

סינגל שני מתוך "בין הזמנים" – אלבום חדש של מארש דונדורמה

 

 

במקלחת עם תזמורת

כולנו מתקלחים, אבל רובנו לא כותבים על זה שירים. שלושים שנה אחרי "שיר עם נקי" של אהוד מנור ומתי כספי, תזמורת מארש דונדורמה מוסיפה למוזיקה העברית שיר אמבטיה חדש – “המקלחת של סוף היום".

 

"כשאני נכנס למקלחת אחרי יום מתיש, אני מרגיש שהמים שוטפים איתם את כל הדאגות. זה רגע שקט, יפה ואישי, ובכל זאת זה משהו שכולנו חווים כמעט כל יום", מספר אודי רז, נגן הסוזאפון, שכתב ושר את השיר, "כמה מהרעיונות הכי מוצלחים שלי נולדו במקלחת".

 

מהרחוב בירושלים לפסטיבלים ברחבי העולם

מארש דונדורמה החלה את דרכה כתזמורת רחוב ירושלמית, אך בעשור שחלף מאז הופיעה בפסטיבלים בכל העולם, שיתפה פעולה עם ברי סחרוף, שלמה גרוניך, שי צברי ועוד, והוציאה שלושה אלבומים. בימים אלו היא עומדת להשיק  את אלבומה הרביעי, "בין הזמנים" – במופע אירוחים חגיגי ומלא הפתעות בבארבי תל אביב ביום חמישי ה 20.11. הסינגל הראשון מתוך האלבום, "שני שושנים" עם הזמרת ליאורה יצחק, זכה לביקורות נלהבות, וקמפיין ההדסטארט  לטובת האלבום הסתיים בהצלחה עם למעלה מ 420 תומכים. כעת, יוצא סינגל שני מהאלבום, ואיתו קליפ אנימציה פרוע מבית סטודיו פוינק – קבוצת אנימטורים צעירה ומלאת כשרון.
מנגנים הרבה, שרים במקהלה

את "המקלחת של סוף היום" שר נגן הסוזאפון אודי רז, והתזמורת כולה עונה לו במקהלה. זהו שיר שני מהאלבום בו מופיעה שירה, אחרי "שני שושנים". "זה התחיל בהקלטות עם ברי סחרוף" מספר המתופף דותן יוגב, "הקלטנו יחד את 'רוח רוח', וברי סחף את כולנו לשיר איתו. היה לי ברור שמשם והלאה השירה תתפוס מקום טבעי יותר בתוך המוזיקה שלנו וזה מדהים לראות איך זה משתלב באלבום החדש".

 

דביליות ששווה זהב

את קליפ האנימציה הפרוע לשיר יצרו חברי “סטודיו פוינק”. "החבר'ה מדונדורמה מבינים איזה כוח יש לחופש יצירתי”, מספר האנימטור אסף בן-ארוש, "קיבלנו את האפשרות לעשות מה שבא לנו וזה הוביל למופרעות ודביליות ששווה זהב”, הוא אומר בחיוך. "הקליפ מתאר בחור שחוזר מיום ארוך וכשהוא מתקלח מתחילים לקרות דברים משוגעים בעיר שבחוץ".

זה הפך לשיר שאתם שרים במקלחת?

"אחרי שלושה חודשים של עבודה על הקליפ, אנחנו, נשותינו וטפיינו שרים אותו בכל מקום”.

חברי סטודיו פוינק: לין פוליאק, עידן ורדי ואסף בן ארוש.

 

אז מה זה בעצם סוזאפון?

רז, 33, נגן הסוזאפון של מארש דונדורמה, כבר רגיל להרמות גבה ושאלות ברחוב כשהוא מסתובב עם הכלי העצום והמוזר בין הופעות וחזרות. אז הנה תשובות לכמה שאלות נפוצות:

  • הסוזאפון של אודי שוקל 5 ק”ג.
  • יש בו יותר מ5 מטרים של צינור.
  • הוא נסע ברחבי ארה"ב באוטובוסי "גרייהאונד" כדי לקנות אותו אי שם בקליבנלנד, אוהיו.
  • לא, אמא שלו לא מתחרטת שלא נתנה לו לנגן בחליל.

 

 

מארש דונדורמה במספרים:

15 נגנים

10 שנות עשייה משותפת

4 אלבומים

7 טורים בחו"ל

33 ק"ג של מתכת

1 סוזאפון

2 טרומבונים

5 סקסופונים

3 חצוצרות

4 מתופפים

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
דילוג לתוכן