מורין נהדר- ישנה בחיק ילדות-המופע בוטל

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:

"<br
בעקבות הצלחת אלבום הפיוטים החדש שלה 'ישנה בחיק ילדות', שנבחר למקום השלישי ברשימת עשרת אלבומי השנה של 'הארץ', הזמרת, היוצרת והפייטנית מורין נהדר יוצאת לסיבוב הופעות חגיגי ברחבי הארץ ובעולם.

מורין, הזמרת היחידה בארץ המבצעת את מסורת השירה והפיוט היהודי-פרסי, משלבת במופע עיבודים מפתיעים למסורת לצד לחנים מקוריים שלה לפיוטים ולטקסטים מן המקורות וחפלה פרסית סוחפת שלא משאירה אף אחד על הכיסא.
לצידה מופיעים נגנים מעולים, מהמובילים בארץ בתחומם במוזיקת עולם. השילוב של הנגינה הווירטואוזית יחד עם קולה המהפנט של מורין, יוצרים חוויה חד פעמית ובלתי נשכחת.
מורין, בוגרת האקדמיה למוזיקה בירושלים עם שני תארים, שיתפה פעולה עם אמנים ישראלים רבים, והופיעה בפסטיבלים מובילים בארץ וברחבי העולם, כמו גם עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, תזמורת סינפונט רעננה והסינפונית של באר- שבע.
מורין נמנית עם רשימת אמנים יוקרתית של ה-BBC שהוציא ב-2012 דיסק כפול למוסיקה מכל העולם, ובו היא מבצעת שיר ערש עממי-פרסי בעיבודה. הפיוט "תפילה לשלום" בהלחנתה זכה להופיע באירופה בתקליטור עולמי לכבוד 100 שנה לפרס נובל.

משתתפים:
שירה: מורין נהדר
עוד, סאז, כינור ברך: ספי עספורי
כלי הקשה: ישי אפטרמן
פסנתר: אוראל אושרת
גיטרה אקוסטית ומפוחית: לירן בדור
עיבודים והפקה מוסיקאלית: מורין נהדר
איסוף, פיענוח ועיבוד צורני לפיוטי המסורת וניהול אמנותי: מורין נהדר

"שיריה מרעידים את הנפש בחוויה מוסיקלית; הם מסוגלים להשכיח את הזמן והמקום ולהזכיר למה אנשים באים ביחד לאולם גדול ויושבים ומשתתקים ומקשיבים לזמרת ששרה מעל במה. מסבירים משהו מהכמיהה הזאת למוסיקה, ומה היא מגלה לנו על עצמנו " מבקר המוסיקה, נועם בן זאב

"זמרת מעולה, מלחינה מצוינת, חיבור טבעי ונכון בין אמנותי לעממי ובין חדש לישן… היה שווה לבוא ולו רק כדי לשמוע את השירה הנפלאה של מורין נהדר…היא שרה בקול צלול להפליא שנשא אתו, חרף ניקיונו, מטען גדול של רגשות, זיכרונות, חוויות וגעגועים. שירתה של מורין נהדר היא שירה שמחזיקה את המקום, גם אם המקום לא יודע שהיא מחזיקה אותו" בן שלו, "הארץ"

"אני מפצירה – לכו לראות הופעה של מורין נהדר! האלבום מככב אצלי בפלייליסט כבר חודשים ולא מרפה – וההופעה שלו עוד יותר טובה, בקלות אחת הטובות שראיתי השנה", אליוט (שרון בן עזר), מרמלדה

"אסופת שירי האלבום, כשנותנים לה את כבודה הראוי ונכנסים לעובי קורתה, משלשת במהירות את קצב פעימות הלב, מעוררת מחשבה ומציפה כל נשמה שחיה באזורנו בגעגוע עמוק, חם, ולא בהכרח הגיוני לשורשים רחוקים ונשכחים", רועי בהריר-פרל, 'וואלה'
"באמצעות הקול המדהים שלה, מחקר יסודי והבנה עמוקה בקומפוזיציה מורין משחזרת עבר עשיר, לפעמים גם בונה אותו מחדש. 'ישנה בחיק ילדות' הוא תיבת אוצר", יהודה נוריאל, "ידיעות אחרונות"

"מורין נהדר היא כמעט נס תרבותי בעידן שבו מסורות מוסיקליות נאבקות על שרידותן", המבקר יוסי חרסונסקי
"את יצירת המופת של מורין נהדר אי אפשר לתמצת במילה אחת." ראובן ברדך, mynet

"מורין הנפלאה היא אחד מאוצרות התרבות והמוזיקה בארץ בקולה הצלול והנשגב ובמחקריה בתחום הפיוט והשירה" שירה אוחיון, "אחותי"

קטעי יוטיוב נבחרים:
חון תחון

קריה יפהפייה

ג'וני ג'וני

פתיחת דלתות 20:30
תחילת מופע 21:00

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
דילוג לתוכן