מפגשים בלבנט – "מודאליוס" עם רונית מטלון

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
מפגשים בלבנט – "מודאליוס" עם רונית מטלון
צילום: נופר הורוביץ


"מפגשים בלֶבַנְט"

אתי בן-זקן ואנסמבל מודאליוס

מארחים את הסופרת

רונית מטלון

חגיגה רב-תרבותית ורב-לשונית: אתי בן-זקן ואנסמבל מודאליוס יבצעו מוזיקה עממית וקלאסית מהמזרח-התיכון, בעיבודים שאיתן שטיינברג הלחין במיוחד ליכולותיהם הוירטואוזיות של חברי ההרכב.  השירים נבחרו בדיאלוג עם כתיבתה של הסופרת רונית מטלון, שתצטרף אל חברי האנסמבל ותקרא מיצירתה. כמו כן תבוצע יצירה חדשה מאת איתן שטיינברג, בהשראת הרומן "קול צעדינו" מאת רונית מטלון.

משתתפים:

אתי בן-זקן – קול

אמנון יואל – כלי הקשה אתניים

אורית מסר – צ'לו

שריג סלע – חליליות

פיראס עיסמי – כינור מזרחי

טל פדר – קונטרבס

עודד שוב – גיטרה

איתן שטיינברג – מוזיקה מקורית, עיבודים וניצוח

אנסמבל מוֹדַאליוּס הוא גוף המונה 8 מוזיקאים, שמטרתו פעילות מוזיקלית רב-תרבותית ורב-סגנונית ברמה אמנותית גבוהה. שני מוביליו הם זמרת הקונצרטים והיוצרת הרב-תחומית אתי בן-זקן, ובן-זוגה לחיים ולעשייה המוזיקלית – המלחין זוכה פרס אקו"ם למפעל חיים פרופ' איתן שטיינברג.

מאז תחילת פעילותם המשותפת ב-1990, בן-זקן ושטיינברג זכו לשבחי הקהל והמבקרים על עשרות יצירות, פרויקטים ומופעים עכשוויים, אתניים ובין-תחומיים, מרביתם רב-לשוניים, עם דגש על לאדינו, ערבית, עברית, ולשונות אחרות מהקהילות האתניות בישראל.

משמעות המילה 'מוֹדוּס' בלטינית היא: דרך, אופן, מידה. 'מוֹדוּסִים' הם שמות הסולמות העתיקים שרווחו לפני גיבוש המז'ור והמינור, ורוֹוחים עד היום במוזיקה עממית של תרבויות שונות.

אנסמבל "מוֹדַאליוּס" פועל מתוך שאיפה ליצור מוֹדוּס אמנותי שיהיה גם בעל משמעות חברתית לקהילות האתניות השונות בישראל.

 

 

 

פתיחת דלתות 10:30

תחילת מופע 11:00

 

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
דילוג לתוכן