נועה שמר "עושי הסיכומים" אלבום בכורה

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:

נועה שמר, צילום:עינב שמר

המחיר המוצג סופי וכולל את עמלת אתר הכרטיסים

מלחינה, זמרת ופסנתרנית ירושלמית – יוצרת בולטת ומוערכת בסצנת המוזיקה החדשה בישראל בכלל ובירושלים בפרט.

 

מזה כמה שנים שנועה שמר היא אחת הדמויות הפורות ביותר בסצינת האינדי בירושלים. מופיעה בקביעות עם חומריה המקוריים ובליווי להקתה מזה כשמונה שנים.

צילום התמונה: עינב שמר

על "עושי הסיכומים"

בסתיו 2014, בעקבות מסע ארוך על במת ההופעות ובתום תהליך של כחמש שנים באולפן ההקלטות, עתידה נועה לשחרר לאוויר העולם את אלבום הבכורה שלה, 'עושי הסיכומים'. באלבום 12 רצועות, 11 מתוכן מקוריות ועוד אחת שהיא חידוש (קאבר) לשירה הידוע של נעמי שמר 'נועה'. על ההפקה המוזיקלית, בשיתוף עם נועה, אמונים דויד פרץ, יונתן אלבלק ('ליירז'), ומתן גולדברג.

האלבום מורכב כולו מלחנים בועטים ופורצי דרך לטקסטים של משוררים שונים, כאשר נועה רוקחת יחד אנרגיות ועוצמות מעולם הרוק, הרמוניות ומבנים בלתי רגילים, שירה מדויקת וחמה והרבה קלידים. כל זאת, בשיתוף עם אהבתה הגדולה למילה העברית, יוצרים אלבום חדשני, נועז ומרתק, שבוחן את גבולות השפה המוזיקלית של הז'אנר המתקרה מוזיקה קלה.

 

בין המשוררים המולחנים באלבום ניתן למצוא את דוד אבידן, יונה וולך, אמיר גלבוע, נוית בראל, יעקב שעיה ועוד. יחסיה של נועה לטקסטים ולמשוררים עצמם מהווה הגדרה מחודשת של הזוגיות העתיקה שבין לחן למלים. בתהליך היצירה מלחינה נועה רעיון מוזיקלי גולמי, ואותו היא תופרת לטקסט הנבחר בעבודה מוקפדת. המוזיקה פוגשת את הטקסט ממקום שלם ובשל יותר ובכך מאפשרת מרחב פורה יותר לפרשנויות של הטקסט, החורגת מתהליך ההלחנה הסטנדרטי של 'שירי משוררים'.

 

שני שירים מתוך האלבום, "תחזית קרובה" ו"לא מבדיל", יצאו בעבר כסינגלים וזכו להשמעות רבות ברדיו.

סינגל נוסף, "יצרח", נולד מתוך שיתוף הפעולה של נועה עם המוזיקאי והמפיק הבאר-שבעי דויד פרץ. את מילות השיר כתבה המשוררת נוית בראל, והשיר בוצע לראשונה במסגרת המופע "מלכה עירומה" – שירי מחאה נשית, שעלה בתיאטרון תמונע בספטמבר 2013, וזכה מייד לתשומת לב רבה. בועז כהן, שדרן ב88fm  ומבקר מוזיקה, כתב עליו:  "אם מחפשים שירה עברית חדשה, אמיצה ונוגעת, "יצרח" הוא דוגמא טובה לשיר שהוא סוג של קפסולת איכות, מהות ורגש. כך, ממש על קו הגמר של השנה החולפת, קיבלתי את השיר העברי הכי מרגש ששמעתי זה זמן רב."  (בועז כהן, כיכר העיר, הבלוגיה של תרבות IL, 3.9.13).

הסינגל עתיד להתשחרר סמוך ליציאת האלבום.

 

הנגנים המלווים את נועה במופע הם:

נועה שמר – שירה וקלידים

שמואל זלצר – שירה וגיטרות

עדין פסקוף – תופים

מיכאל אדוארדס – בס

 

ביקורות:

 

"במוסיקה העדינה והנעימה שנועה מציעה למאזיניה בולט במיוחד קולה העמוק ויכלותיה הווקאליות המאפשרות לה להנות ממילות השירים ולהעביר לנו את תחושת הרוגע, 'כמו חלום', המאפיינים את הביצועים המוסיקליים. תחושת החלום האופפת את המוסיקה באלבום מועצמת בשל אופי נגינתה של נועה בקלידים." – דרור בר יוסף, 'עלים לתרופה'.

 

"לשמר יכולת לקחת שירי משוררים כיונה וולך, אמיר גלבוע ולעשות אותם שלה, בביצועים עדינים, אווריריים חלומיים אפילו, עם קולה הרך שכמו עוטף את הקטעים בוילון קל ושקוף. למרות המופנמות ונעדרות הפוזה, ההופעה של שמר תופסת דווקא מהסיבות האלו וכמובן בשל איכותם החריגה של הקטעים." – יאיר לב, 'צופן חדש בעברך'.

"כל רגע שאתם לא שומעים את המוזיקה הזאת הוא רגע מבוזבז" – יעל מאירי, פורום מוזיקה ישראלית ynet.

הסינגל "יצרח"

פתיחת דלתות 20:30

תחילת מופע 21:00

 

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
דילוג לתוכן