"סלפי" – השקת ספר שיריו השביעי של גד קינר-קיסינג

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:

"סלפי" – השקת ספר שיריו השביעי של גד קינר-קיסינגר

 

 

"סלפי" – השקת ספר שיריו השביעי של גד קינר-קיסינגר

מַבָּטוֹ הַחַי שֶׁל אָבִי קוֹשֵׁר אִתִּי קֶשֶׁר/נֶגֶד תְּמוּנָתוֹ הַמֵּתָה,/שׂוֹרֶה עִם אֶרְאֶלֵּי כְּתנֶֹת הַמְּשֻׁגָּעִים/שֶׁל הַמִּסְגֶּרֶת הַלְּבָנָה./וְיָכֹל לִי./אָבִי יוֹרֵד מֵהַתְּמוּנָה לַעֲטֹף אוֹתִי בְּמַבָּטוֹ/הַחוֹמֵל כְּמוֹ בְּטַלִּיתוֹ הַמַּצְהִיבָה כְּשֶׁחָרַדְתִּי/כְּיֶלֶד מֵאֵימַת יוֹם הַדִּין.     מתוך " מבטו של אבי")

ספר שיריו השביעי של פרופסור גד קינר קיסינגר, עוסק בארספואטיקה, ארוטיקה, פוליטיקה, זקנה, משפחה ואהבה, שירתו עשירה בהרמזים ובפירושים לסיפורי התנ"ך, האוונגיליונים, המיתולוגיה, הקולנוע והתיאטרון, תחום מומחיותו של קינר. זו שירה בשלה של יוצר שכתיבתו רבת הסתירות והפרדוכסים הושוותה בעבר עם זו של אלתרמן וסילביה פלאת'.

"הספר סלפי הוא תעודת-זהות ססגונית גדולה של משורר אמִתי, שאינו מייפה את המציאוּת ואינו חוסך לפעמים מקוראיו את פניה המסוייטים… זהו ספר השירים היפה ביותר של גד קינר ומהיפים והמעניינים שקראתי בשנים האחרונות." (פרופ' זיוה שמיר)

גד קינר קיסינגר הוא פרופסור לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב, ולשעבר ראש החוג לתיאטרון, דרמטורג, שחקן, במאי ומתרגם מגרמנית, נורבגית ושבדית. ב 2009- זכה קינר בתואר “אביר מדרגה ראשונה של מסדר הכבוד הנורבגי המלכותי” מטעם מלך נורבגיה, האראלד החמישי, על תרומתו לקידום המחזאות הנורבגית בישראל. קינר הוא יו”ר איגוד כללי של סופרים בישראל, ונשיא המרכז הישראלי של מכון התיאטרון הבינלאומי  החל לפרסם שירה מגיל צעיר. במרוצת השנים פורסמו שיריו בגגעיתון 77 , עלי-שיחהליקוןמאזניים, קשת החדשהשבילים ועוד, כמו כן, במוספים הספרותיים בעיתונים היומיים , באתרי אינטרנט, וכן באסופות ספרותיות בעברית ובלועזית. שיריו תורגמו לאנגלית  ופורסמו במספר במות ספרותיות מרכזיות בארה”ב, וכן תורגמו לערבית , והופיעו בכתב עתהמופיע בביירות. ספר שיריו בספרדית יצא ב- 2015 בהוצאת וורבום במדריד בשיתוף הוצאת ספרא. על ספרו הפרעות קשב (הוצאת ספרא 2010) זכה בפרס אס”י.

על הספר, מתוך הספר:  מירון איזקסון, מרלין ויניג, חיים נגיד, זיוה שמיר

לילי פרי – ראיון עם המחבר

מלחינים ושרים "סלפי":

ירונה כספי – אקוסטית, פסנתר

אסי מסקין – אקוסטית

כְּשֶׁאָדָם מְסַלְּפֶת אֶת עַצְמוֹ / עַצְמוֹ מְסַלֵּף אוֹתוֹ

 

16.9.2018
פתיחת דלתות 20:30
תחילת מופע 21:00

*מחיר כרטיס ביום המופע, 40 ש"ח במזומן.

 

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
דילוג לתוכן