"על הדרך" במה למוזיקאים,סופרים ומשוררים

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:

"על הדרך" במה פתוחה המראיינת מוזיקאים,סופרים ומשוררים

במה פתוחה למוסיקאים, סופרים ומשוררים

בהנחיית יהודית מליק –שירן
משתתפים: המשוררת ענת גרי לקריף
המשורר עצמון ד. יניב
נגן הסקסופון שמואל שגב ולהקת ימאדקה

יהודית מליק-שירן
מנהלת קבוצת "אות ועוד" בפייסבוק. מו"לית בת אור, הוצאה לאור. סופרת, משוררת, מבקרת ספרותית. מגישת תכנית הרדיו "על הדרך" ראיון עם סופרים ומשוררים המדברים על יצירתם ברדיו "החיים הטובים".
ענת גרי לקריף

נולדה וגדלה בקריית ביאליק. כותבת מגיל צעיר מאוד. את הסיפורים הראשונים שלה כתבה ביומן חיים אותו התחילה לנהל בגיל 9. ביומן תיארה את כל החוויות שחוותה וכל יום כזה קיבל שם. ממש כמו פרק בספר.
כתיבת היומן התרחבה ובשנים שבאו לאחר מכן כתבה המון שירים שהלכו והצטברו.
תמיד ידעה שיום אחד תפרסם אותם בספר, אבל הרעיון התחיל לבעור בקרבה רק בשנים האחרונות.
הכתיבה היא חלק בלתי נפרד מחייה ועסקה בה גם באופן מקצועי כשעבדה מספר שנים ככתבת בעיתונות המקומית וכתבות רבות שלה התפרסמו.
בנוסף ותוך כדי עיסוק בלתי פוסק בכתיבה יצירתית, רכשה ידע גם בתחומים רבים נוספים.
כך למדה מזכירות רפואית ועבדה מספר שנים בבית חולים, רכשה בעניין רב את מקצוע האופטיקה, לימודי עיתונות ותקשורת באוניברסיטת חיפה הביאו אותה לעיתון ואילו אהבתה לרדיו הובילה אותה לשדר בתחנה מקומית במשך כמעט עשר שנים.
מספר שנים לימדה חינוך פיננסי לילדים מחוננים בבתי ספר שונים, והדריכה משגיחים ורכזי בחינות דרך חברות כוח אדם.
גם האומנות משכה אותה וכך עסקה למעלה מעשר שנים ביצירה, עיטור ושיפוץ כלים עתיקים, יצרה תכשיטים והלבישה כדי חרס ענקיים בשלל דוגמאות אך לאורך כל הדרך לא וויתרה על הכתיבה ועל הביטוי האישי שלה במילים.
"אהבתי את כל מה שעשיתי לאורך הדרך אך בשנים האחרונות אני מקשיבה לנטייתי הטבעית ולקול הפנימי ומתמקדת בכתיבה".

עצמון ד.יניב
אב לשלושה בנים . נולדתי בראשון לציון בשנת 1951 למדתי בבית הספר העברי הראשון "חביב" ואחר כך בגימנסיה הריאלית על שם אליעזר קררי. את שירותי הצבאי עשיתי בשריון שימשתי כמפקד מגמה במדור תותחנות בבית הספר לשריון וסיימתי את שירותי הסדיר בדרגן סגן. לחמתי במלחמת יום הכיפורים באחד הקרבות על מוצב "חמוטל" בגזרת התעלה נפגע הטנק שלי פגיעה ישירה ושניים מאנשי ציוותי התותחן והטען קשר נהרגו. לאחר התאוששות מהפציעה שבתי לשירות המילואים ועסקתי בהכשרת מאות צוותי טנקים . שירתתי שנים רבות במילואים במגוון תפקידים בגדוד שריון מילואים והשתחררתי משירות המילואים בדרגת רב סרן.

למדתי משפטים באוניברסיטה העברית בירושלים הוסמכתי כבוגר במשפטים בשנת 1978 וכעורך-דין בשנת 1978 ומאז אני משמש כעו"ד פעיל ובעל משרד עצמאי בראשון לציון. במהלך לימודי המשפטים שימשתי כיו"ר אגודת הסטודנטים למשפטים וכחבר ועד אגודת הסטודנטים בירושלים.
שימשתי ומשמש בתפקידים ציבוריים רבים יו"ר מועצת קופת חולים מאוחדת , יו"ר ועדת ערר של הקופה, יו"ר ועדת האתיקה על פי חוק זכויות החולה במאוחדת ומ"מ מקום יו"ר הוועדה בבתי החולים קפלן והרצפלד, יו"ר הנהלת חוג ידידי מוזאון ראשון לציון, יועץ משפטי בהתנדבות של איגוד המוזאונים איקו"ם, חבר ועד הישוב כרמי יוסף, חבר הוועדה מטעם הכנסת לבדיקת נושא עובדים זרים בהיי-טק. חבר המועצה האזורית גזר משך כעשרים שנה, ולאחרונה חבר ועדת הביקורת של אגודת הסופרים העבריים . במהלך השנים הוסמכתי כמגשר וכן קיבלתי תואר מוסמך במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן. גישרתי במאות סכסוכים ויישבתי את רובם בהצלחה.
כותב למגרה מילדות. ספר שירי הראשון "לרוץ מלוא רוחב העין" יצא לאור בהוצאת אחידב בשנת 2001 ואויר בידי יונתן סלומון ספרי השני "כמו דחליל אצל גדר " יצא לאור בהוצאת ספרי עיתון 77 בשנת 2012 ספרי השלישי "ציפור על בד" (שירים) ראה אור בהוצאת ספרי עיתון 77 בשנת 2013 ספרי הבא "כחץ מיתר שלוח " אף הוא ספר שירים עתיד לראות אור עד סוף שנת 2014.
בין לבין ערכתי יחד עם בת דודתי אורה עשהאל את הרומן של נחמה פוחצ'בסקי "במדרון-רומן ארצישראלי" שיצא לאור בשנת 2004 ואת ספר שיריו של עשהאל פוחצ'בסקי "גחלת " שיצא לאור בשנת 2013.

שמואל שגב ולהקת ימאדקה
חמישה מוסיקאים, שמגיעים מסגנונות שונים ויוצרים מוסיקה מקורית ומגוונת. תערובת סגנונית של ג'אז אומנותי, מוסיקה ישראלית קלאסית וגרוב אתני.

להקת YamaDeca (ימאדקה) עם האליטיזם של האקדמיה שמערב את העממיות של השכונות, עם העומק של האומנות שמערב את הגרוב של החתונות.
יעל איידן – שירה
אורי שיירינג – פסנתר
יואב כפיר – כלי הקשה
שמואל שגב – סקסופון
T.B.A- קונטרבס

פתיחת דלתות 20:30
תחילת מופע 21:00

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
דילוג לתוכן