פנינה פרנקל – השקת שני ספרים חדשים

יום: ו'
פתיחת דלתות: 10:30
05/08/2022
תחילת מופע: 11:00

על המשוררת ועל החלומות

פנינה פרנקל

 

ד"ר פנינה פרנקל (יבורסקי) נולדה באוזבקיסטן ועלתה לארץ מצרפת. בעלת תואר שלישי, ד"ר בפסיכולוגיה התפתחותית חינוכית באוניברסיטת תל-אביב, לימודי תואר שני בחינוך ותואר ראשון ב"תולדות האמנות". 

כתבה והגישה בעבר תוכנית ילדים בטלוויזיה הלימודית. עסקה בהוראה ושימשה בתפקידים מגוונים בהכשרת מורים ובהערכה. לימדה במכללת לוינסקי, באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת תל-אביב. 

כחוקרת פרסמה מאמרים וספרים בתחומים אלה והציגה את מחקריה בכנסים בינלאומיים בארץ ובחו"ל. הייתה נציגת הסוכנות בפריז, ניהלה את המחלקה לחינוך ולתרבות בארצות דוברות צרפתית. במהלך השנים פורסמו שיריה וסיפוריה לילדים ולמבוגרים במוספים ספרותיים ובכתבי עת לספרות. מאמרים על ספריה פורסמו על ידי חוקרי ספרות שונים. 

כתבה כעשרים ספרים לילדים שני ספרי פרוזה למבוגרים ושישה ספרי שירה, אחד מהם באנגלית . 

מציירת בשמן, אקריליק ואקוורל, מפסלת בחימר. יצירותיה, הוצגו בתערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות שונות.

 

במפגש השקה זה ידובר בחלומותיה כפי שהם מופיעים בשירים, מפי – 

מר צביקה ניר יושב ראש אגודת הסופרים, מר רן יגיל בעל ההוצאה לאור [עמדה] שהוציא את הספר לאור, גברת ארנה גולן חוקרת ספרות, עורכת, ומורה שכתבה על ספר השירים ומצאה בו תובנות חדשות. עוזית דגן תראין את הסופרת וחברים וחברות יקראו מתוכו שירים על חלומות. ביניהם שירים המעידים על חרדות, על מצבים בלתי אפשריים אחרים, המרמזים על התמודדות עם העבר, ההווה והעתיד. כמו כן, ידובר בספר הילדים המיוחד המלווה בתרשים המפתיע בסופו ויקראו ממנו קטעים. האירוע ילווה בשקפים בהם יוצגו טקסטים של השירים, ציורים מתוך ספר השירים ואיורים המלווים את ספר הילדים.

יום: ו'
פתיחת דלתות: 10:30
05/08/2022
תחילת מופע: 11:00
דילוג לתוכן