פסטיבל הגיטרה – DAY 1

יום: ב'
פתיחת דלתות: 15:30
29/11/2021
תחילת מופע: 16:00

פסטיבל תל אביב לגיטרה

בית היוצר נמל תל-אביב 29.11-1.12.2021

הגיטרה היא כלי בינלאומי. היא חוצה תרבויות, ומחוברת בנימיה לכל ז'אנר מוזיקאלי מסביב לעולם. החל מהעוד הערבי דרך הפיפה הסינית ועד לגיטרה החשמלית והפלמנקו הספרדי. הגיטרה חדרה לבלוז והג'אז, הטנגו, השורו הברזילאי והמוסיקה הקלאסית.

בעולם מתקיימים מאות פסטיבלים של גיטרה, אולם כיום אין בארץ פסטיבל אשר מאגד את העושר התרבותי הזה וחושף בפני הקהל את ה"וריאנטים" השונים והמרתקים של הגיטרה.

פסטיבל גיטרה יחשוף את הקהל למוסיקה עשירה, מעניינת, לפעמים אינה מוכרת,וינגיש מופעים מגוונים ואיכותיים. בנוסף למופעים שיועלו בפסטיבל, יתקיימו מגוון פעילויות לימודיות משלימות כגון: סדנאות, כיתות אומן, הרצאות ותערוכות ברחבי המתחם, כולן מוקדשות לגיטרה.

תוכנית אומנותית – DAY 1

נועה דרזנר

נועה דרזנר

סדנה בנושא גיטרה ופלמנקו

מפגש עם הגיטריסטית נועה דרזנר, 

בו נכיר את היסודות והאלמנטים המוזיקליים של גיטרת הפלמנקו. כיצד התפתחה הנגינה לאורך הזמן? מה הם תפקידיה השונים בתוך ההרכב?מהן הטכניקות הייחודיות רק לסגנון זה? ואיך סופרים מקצב של פלמנקו?

יוסי לוי

This cat is something else”-Dave Liebman

“He is a great guitar player”-Frank Gambale

"יוסי לוי הוא מוסיקאי מורכב ורב פנים .יש לו אופקים רחבים ואיזו עוצמה שקטה מאופקת האוצרת ומעצימה הרבה מתח במוסיקה בניגוד אולי להופעתו המופנמת נגינתו שופעת ביטחון,החלטיות ונכונות להעז ולהסתכן" הארץ –אמיר הראל

"יוסי לוי פורט בשילוב של מיומנויות קלאסיות וג'אזיות בשליטה מופלאה" –יוסי חרסונסקי

“Each member of the trio is a master of his instrument; Levy can perform anything his mind hears on his acoustic guitar.” –  Budd Kopman – All about Jazz 

יוסי לוי הוא גיטריסט ומלחין מיוחד עם אמירה אישית ובלתי מתפשרת הן בתחום האקוסטי והן בחשמלי. הוא אחד הקולות המיוחדים בתחום הג'אז והפיוז'ן בישראל ופעילותו המגוונת רבת השנים(Dave Liebman , יוסי בנאי ,יוני רכטר,התזמורת הפילהרמונית….) זכתה להכרה בארץ ובעולם. 

לבד על הבמה או בכל הרכב בו הוא משתתף ,בולט קולו המוסיקלי הייחודי.טביעות אצבעותיו ניכרות בלחניו או בביצועיו לסטנדרט ג'אז קטע אתני או שיר של יוני רכטר.

הדיסק האחרון של לוי "THE YOSI LEVY ACOUSTIC PROJECT"שיצא ב2013 הוקלט בשיתוף פעולה עם החלילן אילן סאלם ונגן הטבלה ההודי ביקרם גוש – אחד מגדולי נגני הטבלה בעולם, שבין היתר ניגן שנים ארוכות עם ראווי שנקר אגדת הסיטאר. עם "הפרויקט האקוסטי"(עם החלילנים אילן סאלם או איתי קריס) הופיע באין ספור פסטיבלים ומועדונים מהחשובים בהודו ,סין, בניו יורק,וכמובן בישראל. 

במסגרת ה"פרויקט" מופיע לוי גם במופע סולו אקוסטי מרתק שבו הוא משלב את נגינת הג'אז שלו עם אלתור רב קולי בארוקי,ונע ביניהם באופן חופשי כשהוא יוצר מרקם מרתק ומלא צבעים.

אחד משיתופי הפעולה החשובים של לוי הוא עם Dave Liebman  אחד מגדולי הסקסופוניסטים בעולם שיתוף שהניב הופעות משותפות בארץ ודיסק – “The House on Lefferts Blvd”.כמו כן לוי הופיע ושתף פעולה עם שמות כמו- 

Phil Woods, Frank Gambale, Jeff Tain Watts, Jeff Berlin, Bob Gullotti

יוני רכטר , אסתר עופרים , יוסי בנאי , שם טוב לוי , אלי מגן , יאיר דאלאל  ועוד רבים.

יוסי לוי הוא מורה ומחנך לג'אז: ברימון–שם הקים והוביל את תחום הגיטרה, וכמו כן יזם ומנהל את "תחרות נגן הג'אז" היוקרתית של בית הספר ובאקדמיה למוסיקה בירושלים– במסלול הרב תחומי.

שלמה יידוב

שלמה יידוב, מהזמרים-יוצרים המוערכים בישראל במופע המשלב קלאסיקות  

מתוך הרפרטואר האישי שלו כמו ״ימים לבנים״,״ערב כחול עמוק״,״שיר בין ערביים״,״ילדי הירח״ 

יחד עם קטעי נגינה שלו ושל מלחינים לטינו- אמריקאים.

אמיר וייס

הגיטריסט והמלחין אמיר וייס בונה יצירות עם הומור והפתעה, לצד רצינות וירידה

לפרטים. בכל פעם שוייס כותב תו "נכון" הוא מיד בודק איך הוא יצלצל הפוך. מהקצוות האלו הוא יוצר את סגנונו, אשר מושפע ממוזיקה קלאסית מודרנית, אלתור חופשי ומאורגן, והרבה ג'אז ורוק.   

ההרכב החל לפעול ב2011 ,ולאחר הופעות רבות בירושלים ותל אביב, שינויים וחיפושים מוזיקליים, הוקלט האלבום הראשון – MEME, ויצא במרץ 2020. 

ביחד עם אמיר וייס בגיטרה מנגנים בהרכב אייל נצר בסקסופון, אור סיני בקונטרבס, ואדם כהן בתופים, כולם נגנים בסצנת האלתור החופשי והמוזיקה החדשה בארץ וכל אחד מהם מגיב ביצירתיות ואינטואיטיביות למגבלות והחופש שהיצירות מציבות מולו.

אמיר וייס הוא גיטריסט ג'אז ורוק, ובוגר תואר שני מהאקדמיה למוזיקה בירושלים. במהלך לימודיו וייס התעמק בעולם הקומפוזיציה בהנחייתו של המלחין והמעבד הידוע אילן מוכיח.

ב2017 ,ביחד עם וירטואוז הגיטרה הברזילאי מרסלו נמי, וייס הקים דואט גיטרות, ובו הם פיתחו סגנון משותף והופיעו בישראל ובברזיל. וייס פעיל בפרויקטים נוספים, ביניהם "גרשון לייזרסון והיידישבלוז", להקת רוק שמלחינה טקסטים מודרניים ביידיש, וההרכב של הזמרת ליאורה יצחק.

יום: ב'
פתיחת דלתות: 15:30
29/11/2021
תחילת מופע: 16:00
דילוג לתוכן