שלום גד – ג'אם של 88fm

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
צילום: אלי שאולי
צילום: אלי שאולי

טרילוגיית 'המצב' כוללת שלושה אלבומים מהטובים, המקוריים והרלוונטיים ביותר שראו אור בארץ בשנים האחרונות. באלבומי הטרילוגיה שלום גד והיהלומים מארחים את יהוא ירון, אביב גדג', הילה רוח, שירלי קונס, גבריאל בלחסן, עידית מינצר, קאמי מלץ ועוד…

כבר כמה שנים ששלום גד ממשיך לייצר אלבומים אדירים. אלבומים שמערבבים מגוון של עולמות פואטיים ומוזיקליים שמותכים למשהו שהוא רק שלום גד. כששומעים את 'המצב' מקבלים תמונת נוף חברתית ומוזיקלית שצריך להתמסר אליה. זה חזק ומטלטל ונע בין דורות, בין אתוסים ובין סגנונות מוזיקליים. האלבום הזה נעשה ביד-אמן ובטביעת האצבע הייחודית של שלום גד, כששומעים את שלום גד אין סיכוי לטעות בכך ששמעתם מישהו אחר.

באוקטובר 2011 שלום גד הוציא את האלבום 'תל אביב, תל אביב', החלק הראשון.
באפריל 2012, ראה אור החלק השני: 'ירושלים' וכעת הטרילוגיה מושלמת עם 'תלמי אליהו'.
(שורש הטרילוגיה נטוע בשיר 'המצב' מתוך האלבום 'שירי ארץ ישראל' שיצא באפריל 2011)

'תלמי אליהו' מציג את העולם הפואטי הייחודי של שלום גד – מבט חד, מעמיק ומפוכח שמצליח לשרטט תמונה חברתית רלוונטית מתוך סיפורים של פרטים.
הטקסטים מלווים במעטפת מוזיקלית שיש בה מה-Pאנק ומהפוסט-Pאנק, מהבלוז ומהרוק, מהקברט ומהקסם של מחזות הזמר – העולם המוזיקלי והטקסטואלי מתחברים לכדי יצירת מרחב אמנותי-מוזיקלי ייחודי ורב-עצמה שכדאי להתמסר לו.

שלום גד אחראי, בשנתיים האחרונות, לכמה מהאלבומים הישראליים הטובים ביותר. העולם שיוצא מהאלבומים של שלום גד חודר ישירות פנימה. חודר ישירות פנימה וגורם להביט החוצה.
את כל האלבומים האלה, שלום גד הקליט בכוחות עצמו, עם עזרה טובה מהיהלומים (אלי שאולי, גיל פדידה, סתו בן שחר), מחברים וממוזיקאים ששמחים להיות בסביבה המוזיקלית שלו.

מתוך הביקורות:
"יצירת מופת במארז. כל מילה של גד במארז החדש "המצב", היא כמו אגרוף בחזה, וגורמת לך להרגיש שחסר לך אוויר. אם אתם יודעים מה טוב בשבילכם, אל תמנעו אותו מעצמכם ומהיקרים לכם."
ידיעות תל אביב

"אלבום פיוטי וחידתי.. אצלנו ברוק העצמאי שבצד שממת המיינסטרים אין הרבה תקליטים יותר טובים מהתקליט הזה"
הארץ

""המצב" הוא יצירה מטלטלת, חושפנית, כואבת ומאד מרגשת. יש בטון שלו, גם במילים וגם במנגינות, משהו מאד מיסטי, מרחף ואסוציאטיבי… זוהי מוזיקה ישראלית מדברית, לעתים רוק מזרחי לעתים עממי, צליל שעוטף שירת נשמה רכה עם ותמלילים ייחודיים…לא תמיד ברור לך על מה מדובר…וזה כל כך יפה וחדש ומרענן.  כמו ספר זיכרונות, כמו תיעוד של חלומות, כמו שיחות עם מטפל, יש בו שילוב של רגעי התעלות של שמחה ואהבה ורגעי דיכאון וחרדה וכאב… מין  מאניה דיפרסיה שמטופלת ומעובדת בדרך אמנותית נפלאה"
יואב קוטנר

"טרובדור אמתי, מספר סיפורים שהוא וירטואוז מילולי, רוקר מחושמל ונגן מדורות מהזן הכובש, לא המייאש"
7 לילות

"אחד הקולות המקוריים והייחודיים של המוסיקה הישראלית"
חבית הדגים

"האלבום הכי טוב של גד מאז "קוץ ברוח", גם בזכות מלודיוּת נפלאה…חזית אמנותית נפלאה"
וואלה!

"גם נורא יפה וגם נורא כמו המצב…מלודיות כובשות, הוּקים שנתקעים בראש, שורות שנחקקות בלב. זאת מוזיקה שמתעקשת להיות יפה גם כשהסיפורים שהיא מתארת הם אמיתיים מכדי להיות יפים."
בלייזר

"שלוש יצירות שכל אחת עומדת בפני עצמה, אבל החיבור שלהן יוצר משהו גדול מסך חלקיו."
עונג שבת

88fm

יום רביעי, 03.04
תחילת מופע: 22:00

לאור הביקוש הרב, ההרשמה לאירוע זה הסתיימה.

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
דילוג לתוכן