שלומי גולדנברג ועמית ויינר – "כשקלאסי וג'אז נפגשים "

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
שלומי גולדנברג ועמית ויינר - "כשקלאסי וג'אז נפגשים
צילום: ורד איסמן

"כשקלאסי וג'אז נפגשים"

 

שלומי גולדנברג – סקסופון (ג'אז) ועמית ויינר – פסנתר (קלאסי)

מוזיקה קלאסית פוגשת ג'אז, צ'רלי פרקר פוגש את רחמנינוב, ושופן מתבשל יחד עם גרשווין…

כל זאת במופע מקפיץ וחדשני של שניים מהמוזיקאים המובילים בתחומם בארץ, לשניהם קריירות בינלאומיות, הנפגשים לראשונה על במה אחת! התוצאה היא מופע חווייתי, מרגש, ומקפיץ….

שלומי ועמית נפגשו במהלך לימודי הדוקטורט באוניברסיטת בר אילן ומצאו שנושא האלתור, המאפיינים, הסיבות ודרכי הביצוע שלו מעניינים ומאתגרים אותם.

שלומי גולדנברג מסתכל על נושא האלתור בעיניים של נגן ומלחין ג'אז ותיק ואילו עמית ויינר בעיניים של פסנתרן ומלחין קלאסי. הקונצרט הערב הוא תוצר הדיאלוג המתמשך בין שני מוזיקאים/מלחינים.

על האמנים:

שלומי גולדנברג, סיים לאחרונה את לימודי הדוקטורט בקומפוזיציה באוניברסיטת בר אילן. הוא הרבה להופיע בארצות הברית, בפולין, באוסטריה ובאיטליה; אלבומו העשירי כולל מוזיקה מקורית ועיבוד לבולרו של ראוול בסגנון הג'אז.  הוא מנהל את מועדון הג'אז בתיאטרון הסמטה ביפו, ובשנים 2015-2012 הפיק את פסטיבל הג'אז רומא – תל אביב, שבו השתתפו מיטב המוזיקאים האיטלקים והישראלים

עמית ויינר, הנושא תואר דוקטור בקומפוזיציה מאוניברסיטת בר אילן, ונמנה עם סגל המורים הבכיר באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים, הוא מלחין פורה בתחום המוזיקה הקונצרטית, ובתחום המוזיקה לסרטים. בנוסף עובד כמעבד בתחום המוזיקה הפופולארית. הופיע כמלחין, פסנתרן וכמעבד בסין, יפן, ארה"ב, ביניהם אולם הקארנגי הול בניו יורק, ובאירופה, ומשתתף בפסטיבלים רבים בארץ ובחו"ל. 

מצטרפים אל חוויית הדיאלוג שבין שני המוזיקאים/מלחינים :

אלעד מוסקטל – קונטרבס

רינת מסיקה – קולות, שירה 

 

 

 

פתיחת דלתות 20:30

תחילת מופע 21:00

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
דילוג לתוכן