שממל בג'אם 88 – מוזמנים בלבד

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:

 

שממל, צילום: רון בורקין
שממל, צילום: רון בורקין

אלבום חדש – אירועי השנים האחרונות כפי שנתפסו במוחו הקודח
של כותב הסאטירה דרור ויידמן ולהקתו הפרועה שמֶמֶל

על פתחה של שנת 2015,  יוצא האלבום "2011-2014" של להקת שמֶמֶל, ומסכם / מספיד את שלושת השנים האחרונות. האלבום מסודר באופן כרונולוגי לפי סדר האירועים במרוץ שלוש השנים האחרונות, על פני שני צירים מקבילים – ציר המציאות וציר הרומנטיקה. בזמן ההאזנה עולות תמונות וזיכרונות, נעימים יותר ופחות, מאירועי השנים האחרונות בארץ ובעולם, מהמחאה ועד המלחמה, דרך יוקר המחיה, הסכסוכים עם שכנינו (וגם בקרבנו), ואורח החיים הישראלי-יהודי-בינלאומי . ההומור הסאטירי המוכר של הלהקה, במעטפת עיבודים גרובית, שמחה ומופקת לעילא, מקלים על בליעת הגלולה המרה המסתתרת בביקורת הסמויה-גלויה שבשירים. כשהשיר הראשון המופיע באלבום נכתב ביום הוצאת אלבומם הקודם, שממל סוגרים מעגל ומספקים מין המשך ישיר ליצירה שלהם מאז, באלבום בוגר, כנה, חברתי ומעורב.

על הטקסטים לשירים של להקת שמֶמֶל אמון הסולן והכותב הסאטירי דרור ויידמן, מכותביה הותיקים   של התכנית "מצב האומה" ושותפו לכתיבה של הבדרן גורי אלפי, בין היתר גם בצוות "קופי המקלדות".
עולם הטקסטים בשירים של שממל לקוח מהמציאות החברתית בארץ, ממש כמו בתכניות הסאטירה בהן הוא כותב, רק עם מוזיקה שמחה ברקע.

להקת שמֶמֶל נוסדה בשנת 2007 בנס ציונה, ומאז מופיעה בכל מקום שמוכן לקבל 10 נגנים.
חברי הלהקה הם חברי ילדות מספסל הלימודים בקונסרבטוריון של נס ציונה, אשר כיום – לצד שממל -עסוקים במקביל בנגינה בהפקות המובילות בארץ, מאסתר רדא ועד נתן גושן ועידן רייכל.
ביולי 2011 הוציאה להקת שמֶמֶל את אלבום הבכורה "הליום להמונים", שפרשנות לא נכונה שלו הובילה מאות אלפי ישראלים לצאת לרחובות באותו קיץ ולדרוש צדק חברתי. אף אחד מהם לא היה על הליום.
מאז הנפיקו חברי שממל לא מעט להיטים ויראליים מדוברים: מבחר אנשי תרבות וציבור השתתפו
בפרויקט ההליום "מה מפריע לי במדינה" שצולם לרגל אלבום הבכורה, Talking About An Arab Revolution צולם על רקע הפיכות "האביב הערבי" באותה השנה, "שיר אהבה חברתי"  שצולם בתוך המחאה החברתית, שיר המחאה (בשיתוף שלל אמנים ) "אל תגעו לנו בעראק" וממש לאחרונה גם הקליפ לשיר "ברלין"  שהתלקח תוך ימים ספורים לדיון ציבורי סוער ולמאות אלפי צפיות במצטבר ברשת.
כל הפרויקטים החברתיים-רשתיים הללו, לצד הופעותיה המרקידות והמלאות עד אפס מקום בקהל נאמן, הביאו אותה במהרה למעמד של קאלט בין אוהדיה, בתקשורת וברשת.

 

יום:
פתיחת דלתות:
תחילת מופע:
דילוג לתוכן